Шосейні велосипеди – це окремий вид мистецтва. На відміну від сучасних гірських велосипедів, чия конструкція зазнала десятків змін – конструкція шосейних велосипедів практично не змінилася.

Культура шосейного велосипеда, як і більшість іменитих виробників шосейних велосипедів, зародилася в Італії. Там серед кустарних майстерень з’являлися перші моделі від Pinarello і Bottecchia. Сучасні шосейні велосипеди взяли краще від своїх предків і перетворилися на справжнє технологічне диво.

Зовні шосейні велосипеди мало чим відрізняються від своїх предків, адже всі особливості замасковані під фарбою та гальмівними сорочками. Сучасні велосипеди можуть похвалитися гідравлічними гальмівними системами, багатошвидкісними трансмісіями та навіть бездротовим перемиканням. Матеріали, що використовуються для виробництва шосейних велосипедів, також змінилися, адже на зміну стали прийшов алюміній і карбон.

Як вибрати шосейний велосипед

Але чи можна купити якісний шосейний велосипед, при цьому не розбираючись у цій сфері? Звісно! Далі ми розповімо вам на що варто звернути увагу, щоб не помилитися з вибором.

На що звернути увагу, вибираючи шосейний велосипед

Шосейні велосипеди мають багато спільного з гоночними болідами, адже ті й інші замислювалися для змагань. У сучасному світі шосейні велосипеди стали універсальнішими. Їх часто використовують для невеликих подорожей та простих поїздок містом, адже мінімалізм та технологічність на сучасних дорогах дуже доречні.

Щоб підібрати шосейний велосипед під свій кейс використання, зовсім необов’язково бути професійним спортсменом. Достатньо звернути увагу на декілька характеристик – перелік яких має такий вигляд:

  • Розміри рами

На відміну від комфортних крузерів і гірських велосипедів – шосейні велосипеди зберегли свою історичну аскетичність у питаннях комфорту. Підбираючи велосипед такого типу вам обов’язково необхідно звернути увагу на розмір рами та перевірити, щоб вона ідеально підходила під ваш зріст. Неправильна посадка на шосейному велосипеді може стати причиною багатьох захворювань, у тому числі серйозних проблем з колінним суглобом.

  • Матеріал рами

Шосейні рами практично не змінилися за останні півстоліття, але змінилися матеріали, з яких їх виготовляють. На відміну від класичних кадрів сетів із сталі зараз найчастіше зустрічаються моделі з алюмінію та карбону. Карбон здатний забезпечити вам максимальну швидкість, але при цьому шосейні велосипеди з карбону дуже дорогі. Алюмінієві моделі доступніші, але поступаються у вазі карбоновим кадрам сетам. Зверніть увагу на матеріал рами велосипеда, перш ніж підтвердити придбання.

  • Система

Головною особливістю сучасних шосейних велосипедів можна назвати сміливо. Кількість швидкостей, тип гальмівної системи, можливість керувати велосипедом за допомогою смартфона – все це безпосередньо впливає на ваші відчуття від поїздки велосипедом, і звичайно ж на його вартість.

Якщо ви плануєте познайомитися з шосейними велосипедами ми настійно рекомендуємо вам придбати модель з найбільшим діапазоном швидкостей. На відміну від гірських моделей – шосейні призначені для швидкісної їзди та впоратися з таким велосипедом у гірку може бути проблематично. Широкий спектр швидкостей дозволить вам впоратися із практично будь-яким градієнтом без особливих зусиль.

Перелічені аспекти є не єдиними важливими в процесі вибору шосейного велосипеда. Не варто забувати про якість гуми, сідла, обмотки керма та інші “дрібниці”, про які безпосередньо залежатимуть ваші враження.

Звернувши увагу на перелічені аспекти, ви зможете підібрати шосейний велосипед під свої потреби. Якщо вам знадобиться додаткова допомога – ви завжди можете звернутися до консультанта вело магазину. Він розповість вам про всі особливості вподобаних вам моделей.

Схожий запис