Коли справа доходить до бігу, перше, що вам потрібно зробити, це вибрати правильну пару кросівок. У людей, як правило, склалося враження, що найдорожче взуття провідних брендів — найкраще. Це величезна помилка. Ви повинні вибрати пару, яка ідеально підходить вашим ногам, кроку та стилю бігу. Неправильно підібрана пара кросівок змусить вас почуватися дуже некомфортно і може призвести до болю в кісточках, п’ятах або гомілках. Ось 5 порад, як купити найкращі кросівки для бігу. 

 1. Частота ваших занять бігом

Кількість тренувань – хороший показник для визначення вашого типу бігу: інтенсивний бігун чи райдер? Потім ваш темп допоможе вам визначитися із взуттям. Біг іінтенсивний чи звичайний?

Якщо ви звикли бігати більше трьох разів на тиждень, чи це тренування або підготовка до забігу, краще вибирати взуття з гарною амортизацією, яка забезпечить максимальний комфорт. Потім ваш темп визначить найбільш підходяще взуття для ваших потреб.

2. Швидкість вашого бігу

 • Для довгих пробіжок чи змагань (від 10 до 12 км/год)

Ви плануєте здійснювати більше трьох тривалих тренувань на тиждень зі швидкістю менше ніж 12 км/год? Переважно вибирайти взуття з гарною амортизацією, що знизить ударні хвилі та забезпечить максимальний комфорт. Стабільність взуття також буде важливою для підтримки ваших ніг під час тривалих прогулянок

 • Для трохи швидкого бігу та змагань (більше 12 км/год )

Ми пропонуємо трохи легше взуття. Вони мають динамічнішу структуру, забезпечуючи кращий імпульс.

 • ‍ Для досягнення особистого кращого часу на швидкості > 14 км/год

Якщо вам подобається швидко бігати і досягати особистих рекордів, ви будете регулярно бігати зі швидкістю більше 14 км/год під час пробіжок або тренувань. Ультралегкі, швидкі та динамічні кросівки будуть дуже корисними для того, щоб побити свій особистий рекорд. Це ідеальне доповнення до інших моделей, залежно від типу прогулянки та тренування.

3. Пізнайте себе

Перш ніж купити пару кросівок, ви повинні знати про себе кілька речей, таких як маса тіла, як часто ви бігаєте/плануєте бігати і т.д. Найголовніше – знати свій крок, який відіграє важливу роль у комфорті та безпеці бігу.

Знайте вагу свого тіла. Для бігуна вага вашого тіла має велике значення, тому що кожен крок, який ви робите під час бігу, збільшує навантаження на стопи, суглоби та м’язи в два-три рази більше за вагу вашого тіла. Якщо ваше взуття не має належної амортизації, ударні хвилі будуть передаватися безпосередньо на ваші ступні та суглоби, що призведе до болів у п’ятах та суглобах.

Знайте свою частоту бігу: якщо ви бігаєте 4–5 днів на тиждень, вам слід обрати взуття з покращеною амортизацією та підтримкою. Якщо ви бігаєте один раз на тиждень на відстань близько 5 км, ви можете носити взуття з базовою амортизацією.‍‍ 

4. Який у вас крок?

Людські стопи поділяються на три типи (нейтральні, з надмірною пронацією та недостатньою пронацією). Кожен із цих типів ніг має свій стиль бігу та вимагає різного набору взуття. Деталі нижче:

 • Нейтральний:

В цей тип кроку п’яти першої стосується землі, потім передня частина стопи і пальці ніг. Завдяки цьому вага тіла рівномірно розподіляється на стопи. Взуття, рекомендоване для таких бігунів, має бути з кращою амортизацією п’яти та середньою підтримкою.

 • Надмірна пронація:

У цьому типі кроку внутрішня п’ятка першої стосується землі, а потім великий палець ноги. Стопа підвертається всередину під час бігу, через що важко стабілізувати тіло. Взуття, що рекомендується для такого типу бігунів, повинно мати стійкість або контроль руху.

 • Недопронація:

Недостатня пронація є повною протилежністю надмірної пронації. В цьому випадку зовнішня п’ятка першої стосується землі, за нею слідує мізинець, і стопа викочується назовні. Взуття, що рекомендується бігунам такого типу, повинно мати амортизацію та швидке зчеплення п’яти з носком (гнучкість).

‍ 5. Бігова поверхня

Поверхні для бігу в цілому діляться на три категорії. Взуття для кожної з цих поверхонь розроблено по-різному, залежно від використання. Тому дуже важливо знати, на якій поверхні ви збираєтеся використовувати її. Деталі кожної з цих категорій пояснюються нижче:

 • Біг дорогою або біг рівною поверхнею

Ці кросівки призначені для бігу по рівних поверхнях з невеликими нерівностями. Це дуже легке взуття з гарною амортизацією, гнучкістю та стійкістю відповідно до вимог до кроку.

 • Біг пересіченою місцевістю

Це взуття призначене для нерівних поверхонь з безліччю підйомів і спусків, а також для скель, таких як пагорби та природний ландшафт. Вона має хорошу підтримку, стабільність та міцну підошву для захисту ваших ніг від гострого каміння. Вона також має гарну тягу для кращого зчеплення.

 • Біг на біговій доріжці або біг у спортзалі

Ці кросівки призначені для бігу на біговій доріжці та занять у приміщенні. Вони дуже легкі, гнучкі та мають м’яку підошву з гарною вентиляцією.

‍ПОРАДИ ФАХІВЦІВ

 • Час покупки: завжди рекомендується купувати кросівки в кінці дня, тому що постійний рух ваших ніг протягом дня змушує ваші ноги опухати. Ваше взуття повинне підходити вам, коли ступня має максимальний розмір. Під час бігу ваші ноги теж опухатимуть, і в цей час ви не повинні відчувати дискомфорту.
 • Правила носіння: ви завжди повинні вибирати взуття із зазором не менше 1/2 дюйма між великим пальцем ноги і переднім кінцем взуття. Під час бігу ваші ноги ковзають усередині взуття, тому у вас має бути достатньо місця всередині, щоб уникнути травмування нігтя великого пальця, що може бути дуже болючим.
Схожий запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.