За роки занадто великої кількості пива ваш прес із шістьма кубиками перетворився на барило? Якщо у вас “пивний живіт”, ви не самотні. Здається, що любителі пива у всьому світі мають тенденцію до збільшення живота, особливо з віком, особливо якщо вони чоловіки.

Але чи справді пиво викликає «пивний живіт»? Але не тільки у любителів пива вони є — у деяких непитущих животи також великі. Так що ж насправді змушує чоловіків і навіть деяких жінок знаходити сумнозвісний живіт?

Що викликає появу “пивного живота”?

Це не обов’язково пиво, це може бути просто вживання занадто великої кількості калорій, які перетворюють вашу тонку талію на живіт, що випирає з-під штанів. Будь-які калорії — чи то алкоголь, солодкі напої чи великі порції їжі — можуть збільшити жир на животі. Тим не менш, алкоголь, мабуть, має особливий зв’язок із жиром у середній частині тіла.

“Загалом споживання алкоголю пов’язане зі збільшенням талії, тому що, коли ви вживаєте алкоголь, печінка спалює алкоголь замість жиру”, — говорить Майкл Дженсен, доктор медичних наук, ендокринний експерт і дослідник ожиріння з клініки Майо в Рочестері, штат Міннесота, США.

Пиво також звинувачують у тому, що з алкогольними калоріями легко переборщити. Зазвичай пиво містить близько 150 калорій, і якщо ви вип’єте кілька кухлів за одну присідку, ви можете отримати серйозне навантаження калоріями.

І не забувайте про калорії з продуктів, які ви запиваєте цим пивом. Алкоголь може підвищити апетит. Крім того, коли ви п’єте пиво в барі або на вечірці, їжа, яку ви тримаєте в руках, часто є жирною їжею, такою як піца, крильця та інші смажені продукти.

Чому жир накопичується на животі?

Коли ви споживаєте більше калорій, ніж спалюєте, зайві калорії відкладаються як жиру. Де ваше тіло зберігає цей жир, частково визначається вашим віком, статтю та гормонами.

У дитинстві, хлопчики та дівчатка починають накопичувати жир однаково, але статеве дозрівання змінює це. У жінок більше підшкірного жиру розподілено по тілу, ніж у чоловіків, тому ці зайві калорії жиру зазвичай відкладаються на руках, стегнах і сідницях, а також на животі. Оскільки у чоловіків менше підшкірного жиру, калорії більше відкладаються на животі.

Пивний живіт, як правило, більш помітний у людей похилого віку, тому що з віком потреба в калоріях знижується, ви часто стаєте менш активним і легше набираєте вагу.

Оскільки з віком у чоловіків та жінок рівень гормонів знижується, у них більше шансів відкладати жир якраз посередині тіла. Жінки в період менопаузи, які приймають замісну гормональну терапію, зазвичай мають менше зрушень у бік більшої кількості жиру на животі, ніж ті, хто цього не робить.

Дослідження показують, що курці також можуть відкладати більше жиру на животі, каже Дженсен.

Що не так із “пивним животом”?

Жир на животі не лише знижує ваші шанси на перемогу у конкурсі купальників. Це пов’язано з низкою проблем зі здоров’ям, від діабету 2 типу до високого кров’яного тиску та серцево-судинних захворювань.

Носити зайві кілограми у стегнах чи стегнах менш ризиковано, ніж носити в області живота. Крім того, підшкірний жир, який ви можете накопичити навколо талії і на стегнах, стегнах і сідницях, не такий небезпечний, як вісцеральний жир, який знаходиться глибоко в черевній порожнині, що оточує ваші органи.

Вісцеральний жир у черевній стінці часто вимірюється по колу талії.

“Коли коло талії перевищує 90 сантиментрів у жінок і 100 сантиметрів у чоловіків, це пов’язано з підвищеним ризиком серцевих захворювань, метаболічного синдрому та загальної смертності”, — говорить Дженсен. Він попереджає, що ці цифри є просто рекомендаціями, але все ж таки радить тримати розмір талії нижче цих цифр.

Як прибрати зайвий жир на животі

Не існує чарівного способу позбутися жиру на животі, крім перевіреного методу скорочення калорій та збільшення фізичної активності. За словами Дженсена, мононенасичені жири та спеціальні дієти для живота не допоможуть позбутися жиру швидше, ніж будь-яка здорова низькокалорійна дієта.

Через тісний зв’язок алкогольних калорій з жиром на животі, краще почати з вживання меншої кількості алкоголю. Уникайте запоїв, які наражають вас на ризик пошкодження печінки та інших серйозних проблем зі здоров’ям. 

Любителям пива слід вибирати світле пиво із вмістом калорій не більше 100 в 100 мл напою та обмежувати кількість випитого. Можна, наприклад, вживати алкоголь тільки у вихідні, чергуючи з низькокалорійними безалкогольними напоями.

Не забудьте з’їсти здорову їжу перед напоями або разом із ними, щоб не піддатися спокусі висококалорійної барної їжі.

Чи можуть вправи позбавитись від “пивного живота”?

Присідання, скручування або інші вправи для черевного преса зміцнять м’язи кора і допоможуть утримати жир на животі, але не позбавлять його. Єдиний спосіб позбутися жиру на животі (або будь-якого іншого жиру) — це схуднути.

Аеробні вправи, такі як біг, плавання, їзда на велосипеді та теніс, є одними з найкращих способів зменшити жирові відкладення. Але «будь-які вправи допоможуть вам скинути вагу ефективніше, ніж одна тільки дієта», — каже Дженсен.

Хороша новина полягає в тому, що коли ви починаєте худнути, ви зазвичай втрачаєте його в першу чергу в середній частині тіла. “Вісцеральний жир більш метаболічно активний і розщеплюється швидше, ніж інші жири, — каже Дженсен, — тому зазвичай він йде першим, особливо коли вам є що втрачати”.

Схожий запис