Зручні канцелярські товари спрощують навчання, організацію роботи в офісі. Фліпчарт – дуже гарно звучить, а насправді це мобільна шкільна дошка з великим блокнотом. Звичайно, під час підготовки презентацій та доповідей наочну інформацію можна представляти у вигляді слайдів. Але, це процес непростий, вимагає спеціального обладнання, особливих навичок, залучення фахівців. Є чудова альтернатива – дошка фліпчарт.

Чому саме фліпчарт?

Мобільний фліпчарт – багатофункціональне офісне приладдя, зручне для проведення наради, зборів, адже дошку легко перемістити з одного приміщення до іншого. В офісі або в навчальному закладі, для обговорень і презентацій, навчання та спільного мозкового штурму наочний матеріал підсилює й оживляє усну доповідь.

Магнітно-маркерні дошки не вимагають у використанні особливих навичок. Для роботи потрібні лише чисті аркуші блокнота, різноколірні маркери для письма, аксесуари – магніти для кріплення окремо надрукованої інформації, засоби для догляду.

Як працює фліпчарт, і що є в комплекті

Інформацію можна підготувати заздалегідь, дотримуючись єдиного стилю. Під час доповіді варто лише перегортати аркуші величезного блокнота – і матеріал стає очевидним та наочним. За наявності запитань або незрозумілих моментів, пояснення можна писати, креслити або малювати прямо перед аудиторією на чистому аркуші.

Як вибрати фліпчарт

До покупки варто поставитися серйозно. Вид покриття вибирають, виходячи з бюджету, терміну експлуатації, призначення.

  • Бюджетний варіант – фліпчарт з полімерним меламіновим покриттям.
  • Коркові дошки – довговічні, але менш популярні через класичний коричневий колір.
  • Середній ціновий діапазон у металевої поверхні, покритої лаком.
  • Найдорожча дошка скляна або керамічна.

Дошки бувають стаціонарні та пересувні на тринозі, роликах. Папір для фліпчартів виготовляють у вигляді аркушів великого блокнота та рулонний. За способом нанесення інформації дошки поділяються на паперові, магнітні, маркерні та змішані.

Переваги

Для фліпчартів не потрібне додаткове оснащення та пристрої.

  • Дошки рухливі, для використання не потрібні особливі навички.
  • Для більшості слухачів інформація, підкріплена візуально, легше запам’ятовується та засвоюється.
  • При підготовці до виступу за допомогою фліпчарта можна зробити для себе підказки: зафіксувати план доповіді, кілька слів основної ідеї, заготовити графіки та малюнки.
  • Інформація, що наноситься кольоровими маркерами та великими літерами, сприймається легко та зацікавлено.

Майбутнє фліпчартів

Мобільна дошка стала основою презентацій. А її вже встигли вдосконалити. З’являються електронні фліпчарти, на пристрій інформація зможе надходити віддалено. Зафіксовані повідомлення будуть надсилатися учасникам. Інформація з гаджета стане доступною на комп’ютерах або смартфонах учасників.

Схожий запис