Коли ми думаємо про причини тренування, ми схильні мислити поверхово. Ми прагнемо плоского пресу, робимо нескінченні згинання рук для великих біцепсів або зосереджуємося на іншому «гламурному» м’язі.
Зміст:
У той час як вправи, безумовно, допоможуть вам досягти всього цього, регулярна фізична активність може призвести до деяких менш помітних, але дуже важливих змін. Серед них покращена гнучкість, яка може знизити ризик отримання травми, зняти стрес та підвищити ефективність тренувань. Ось кілька способів стати більш гнучкими та підтягнутими.
- Зробіть кілька базових вправ на розтяжку.
Ваші м’язи працюють у тандемі: одні згинають суглоб, інші розгинають його. М’язи, що згинають найсильніші, тому м’язи-розгиначі мають тенденцію коротшати і напружуватися. Занадто напружений м’яз не дозволяє досягти максимального розтягування або максимального згинання. Це може перешкодити таким видам діяльності, як підняття тяжкості або таким видам спорту, як футбол, де гнучкість має вирішальне значення. Витративши хвилину чи дві на розтяжку перед кожним тренуванням, ви покращите свою гнучкість.
- Спробуйте йогу.
Йога – це набагато більше, ніж медитація під час співу Ом. Йога – одна з найкращих дисциплін для максимального розтягування м’язів. Пози йоги буквально розтягують кожен м’яз тіла. Більшості основних поз йоги легко навчитися, але якщо ви дійсно хочете отримати максимальний ефект, запишіться на курси або знайдіть досвідченого йога, який дасть вам індивідуальні уроки. Заняття також є чудовим способом познайомитися з новими людьми та знизити рівень стресу, який може викликати проблеми зі шкірою, такі як прищі у чоловіків.
- Крос тренування.
Коли ви знову і знову виконуєте одні й ті самі вправи, одні й ті самі м’язи тренуються однаково. Трохи змішайте, і ви задієте інші м’язи і покращите гнучкість. Наприклад, біг – відмінна вправа для серцево-судинної системи, але тяжко впливає на підколінні сухожилля та литкові м’язи; натомість спробуйте плавання. Ви, як і раніше, тренуватимете серцево-судинну систему, але м’язи ніг будуть розтягуватися не так, як під час бігу.
- Розтяжка після тренування.
М’язи набагато легше розтягнути після тренування. Насправді найкращий час для розтяжки — після тренування, коли кровообіг знаходиться на піку, а м’язи розслаблені та розігріті. Щоб звести до мінімуму біль у м’язах, не забудьте включити затримку в кінці тренування. Після тренувань вам також слід вживати вуглеводи, білки та амінокислоти, щоб прискорити відновлення. Заправка тіла поживними речовинами після тренування допоможе скоротити тривалість болю в м’язах.